Abyste si vy i ostatní při pobytu odpočinuli

Desatero klenovské pohody

Klenovské samoty, Klenová 27, Nová Bystřice
6 apartmánů, 27 hostů
Strava vlastní, samoobslužná nebo s dovážkou

Abyste se vy i ostatní při pobytu odpočinuli

1. Vítejte… s úsměvem: Při příchodu do penzionu se prosím prokažte platným dokladem totožnosti. Jsme rádi, že vás můžeme přivítat!

2. Příjezd a odjezd: Ubytování probíhá od 14:00 do 18:00 hodin. Pokoj předáváte zpět do 10:00 hodin. Pokud potřebujete jiný čas, musíme se domluvit s předstihem dopředu.

3. Užijte si čistý vzduch: Ve všech prostorách penzionu platí přísný zákaz kouření. Pro kuřáky máme vyhrazené místo venku.

4. Opatrně s vybavením: Prosíme, abyste během svého pobytu zacházeli s vybavením penzionu s respektem a nezasahovali do zařízení penzionu a elektrické sítě bez našeho souhlasu.

5. Přátelé ve společných prostorách: Pokud se za vámi na chvíli zastaví přátelé, jsou po tutu dobu vítány ve společných prostorách penzionu.

6. Udržujme vše čisté společně: Čistota penzionu vyžaduje, abychom ji dodržovali společně. Pokud dojde k znečištění pokoje či penzionu nad rámec běžného znečištění, nepříjemným důsledkem bude poplatek za ztížený úklid.

7. Bezpečnost a klid na prvním místě: Děti by neměly být bez dozoru dospělé osoby ani v pokoji, ani ostatních prostorách penzionu. Prostory penzionu jsou místem klidu a pro hlasitější zábavu máme spoustu volného místa kolem penzionu.

8. Odpovědnost za věci: Provozovatel penzionu neručí za věci vnesené hostem do penzionu a za škodu na odložených věcech.

9. Při odchodu z pokoje: Při odchodu z pokoje prosím uzavřete okna, vodovodní kohoutky a zhasněte světla a vypněte elektrické spotřebiče.

10. Užívejte si svůj pobyt, ale s ohledem na ostatní: V době od 22:00 do 6:00 hodin je noční klid, i v denní době je samozřejmostí ohleduplné chování k ostatním hostům.

 

Plné znění Ubytovacího řádu najdete zde.

A plné znění Rezervačních a stornovacích podmínek zde.

Českou Kanadu znám od malička, v okolí Klenovských samot znám každý keř a stráň můžu vám tedy poradit, kam se vydat.

Vojtěch Marek, majitel penzionu

Nejen ubytování, ale také zajímavosti 🤩 v okolí

Jak zajímavě naplnit své dny v okolí Klenovských Samot

Celý pobyt můžete samozřejmě strávit ve svém apartá... ale byla by to škoda. V okolí penzionu najdete nejen místa pro pěší výšlapy, ale také cyklistické stezky a další zajímavosti.

Co je kolem

Náhorní planina centrální České Kanady (cca 700 m. n. m.) je krajinou bez větších výškových rozdílů, která je protkaná sítí zpevněných lesních cest, stinných pěšin a klidných asfaltových silniček skýtajících vhodné podmínky pro pěší turistiku, nordic walking, cykloturistiku a v zimním období i pro běžecké i sjezdové lyžování.

Pro dříče a sportovce

Pro výkonově orientované sportovce se nabízí prodloužení veškerých turistických, běžeckých i cyklistických tras mimo oblast České Kanady, a to například do třeboňské pánve (Klenovské samoty – Třeboň = 35 km), do malebné pahorkatiny telečska (Klenovské samoty – Telč = 25 km) nebo výstupem na nejvyšší vrch Řásenské vrchoviny Javořici (837m. n. m.).

Rybníky

Od června do září bývají dostatečně proteplené i lesní rybníky, z nichž jeden velmi oblíbený, rybník Markazín, je od zápraží penzionu vzdálen pět minut chůze lesní pěšinkou.

Lyžování a půjčení lyžařského vybavení

V Nové Bystřici najdete i menší lyžařský vlek (250m dlouhý). Lyže si zde můžete zapůjčit.

Bisoní ranč s výbornými stejky
Mařížská keramika
Turistické stezky

Označené cyklotrasy a udržované běžecké stopy spojují všechna známá východiska České Kanady: Slavonice, hrad Landštejn, Novou Bystřici, Kunžak, Zvůli, Matějovec, Český Rudolec. Každý návštěvník může volit náročnost a délku cesty podle svého vkusu a kondice.

Přímo okolo penzionu prochází červená turistická trasa.

Okolní lesy

Velmi zajímavé a členité jsou i pohraniční lesy na trase Slavonice – Nová Bystřice, vzdálené od Klenovských samot pár metrů. Na východ od Klenovských samot (20 km) můžete jet desítky kilometrů podél meandrů Moravské Dyje, která se proplétá Dačickou sníženinou v základní výškové úrovni 500 – 520 m n.m.

Oblíbený cíl výšlapu

2,5 km nejvyšší vrch České Kanady, Vysoký Kámen..

Oblíbená projíždka vlakem s parní lokomotivou

Úzkokolejka s parní lokomotivou.

Vlaková stanice Kaproun, kde byl detrainizován Jára Cimrman, 2 km

Golf

Ve vzdálenosti 15 kilometrů se nachází 9ti jamkové golfové hřiště Nová Bystřice.

Zajímavá videa z okolí Klenovských samot…

Zde je několik videotipů od cestovatelů a návštěvníků, kteří v této oblasti již byli…